Jelentősen megújult a színházi szakmák egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete, az idén 105 éves Színházi Dolgozók Szakszervezetének (SzíDoSz) országos vezetősége, miután a 2024. április 8-án, hétfőn megtartott tisztújító küldöttgyűlésen megválasztották az új országos ügyvezető elnökséget. A következő öt évben országos elnökként Savanyu Gergely, a soproni Petőfi Színház színművésze, a soproni alapszervezet elnöke irányítja a 17 fős elnökséget. A két országos alelnök Makranczi Zalán színművész, a szinkron alapszervezet alelnöke és Kovács Éva Rebecca színművész, a szabadfoglalkozású művészek alapszervezetének titkára lett. Az elnökségi tagok többsége is kicserélődött. Az új elnökség programjában az érdekképviseleti funkció megerősítése szerepel az első helyen.
Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Elhunyt Szabados Árpád festő- és grafikusművész
Dátum: 2017. június 16., péntek, 8:01
Hetvenhárom éves korában elhunyt Szabados Árpád festő- és grafikusművész, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) rendes tagja.
A Munkácsy Mihály-díjas és érdemes művészt az MMA a saját halottjának tekinti - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel. Szabados Árpád kedden halt meg. 1968-ban végzett a Magyar Képzőművészeti Főiskolán, analitikus rajzain elvont fogalmakat, napi eseményeket, különféle érzéseket és anyagokat, a közvetlen környezetében élő embereket, általános emberi vonásokat és viszonyokat elemzett. Művészetét 1976-ban Munkácsy Mihály-díjjal ismerték el. A Magyar Nemzeti Galéria GYIK-műhelyének vezetője volt 1975 és 1988 között, 1970-1984 között pedig a Mozgó Világ képzőművészeti szerkesztőjeként dolgozott. A gyerekek számára képzőművészeti műsorokat készített a Magyar Televízióban. Életművének fontos területe volt az oktatás, több mint 40 éves tanári, művészetnevelő és oktatásszervező tevékenysége. A Magyar Képzőművészeti Főiskola (2001-től Egyetem) tanára volt 1984 és 2002 között, 1995 és 2002 között pedig rektora. Nevéhez fűződik az egyetem oktatási rendjének és a doktori iskola programjának kidolgozása. Magyarországi oktatói tevékenysége mellett az Egyesült Államokban is tevékenykedett, az Indianai Egyetem tiszteletbeli professzora is volt. Mintegy 90 egyéni kiállítása mellett 300 nemzetközi és magyarországi kiállításon vett részt, több mint harminc szakmai díjat nyert, 1990-ben érdemes művész lett. Az MMA rendes tagjává 2013-ban választották, idén pedig elnyerte a Gyarmathy Tihamér-díjat. Utolsó kiállítása 2017. június 1-jén nyílt meg és június 18-ig látható Szegeden, a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottság székházában. (MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
A múlt század francia irodalmának egyforma büszkesége a két Dumas: apa és fia. Az öreg Dumas leghíresebb, legismertebb művei a „Három testőr" és a „Gróf Monte Christo" sorozat. A fiatal Dumas legjobb műve a Kaméliás hölgy, amely Puccini Traviata című operája szövegköny-vének alapjául is szolgált.
Alexandre Dumas egyik leghíresebb regénye A három testőr. A regényben címe ellenére mégis négy testőr szerepel: Athos, Porthos, Aramis és D'Artagnan. Egy olvasó meg is írta Dumas-nak, hogy a regény címében tévedett, mire az író így válaszolt:
Aforizmák
„Minden állítás tagadás is egyben."
Benedictus De Spinoza
|
|