Jelentősen megújult a színházi szakmák egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete, az idén 105 éves Színházi Dolgozók Szakszervezetének (SzíDoSz) országos vezetősége, miután a 2024. április 8-án, hétfőn megtartott tisztújító küldöttgyűlésen megválasztották az új országos ügyvezető elnökséget. A következő öt évben országos elnökként Savanyu Gergely, a soproni Petőfi Színház színművésze, a soproni alapszervezet elnöke irányítja a 17 fős elnökséget. A két országos alelnök Makranczi Zalán színművész, a szinkron alapszervezet alelnöke és Kovács Éva Rebecca színművész, a szabadfoglalkozású művészek alapszervezetének titkára lett. Az elnökségi tagok többsége is kicserélődött. Az új elnökség programjában az érdekképviseleti funkció megerősítése szerepel az első helyen.
Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Lőrincz Zsuzsa felvidéki grafikusművész, szobrászművész kiállítása nyílik Budapesten
Dátum: 2017. november 6., hétfő, 20:47
Lőrincz Zsuzsa felvidéki grafikusművész, szobrászművész alkotásait bemutató kiállítás nyílik szerdán Budapesten, a Forrás Galériában, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet Kárpát-haza Galéria sorozatának keretében.
Lőrincz Zsuzsa 1954-ben született Pozsonyban. 1970-ben és 1972-ben részt vett a Szőnyi István Nyári Szabadiskolán Zebegényben, amely nagymértékben meghatározta művészeti orientálódását - olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban. Tanulmányait Prágában, a Képzőművészeti Akadémián végezte 1979 és 1985 között. Bár rövid ideig élt Csallóköz térségében, ez az időszak mégis - a művész saját bevallása szerint - mélyen meghatározta a további kifejezésmódját. Ekkor ismerkedett meg a helyi mese- és mondavilággal, amelynek tematikája egész ciklust képez munkásságában. Korai korszakát elsősorban grafikai munkák jellemzik. Munkásságát végigkíséri a háromdimenziós ábrázolás, gyakran különböző anyagok ötvözésével alkot: papír, drót és fa kombinációjából születnek meg művei. Lírai ábrázolású munkái a megélt eseményekből, illetve a költészetből inspirálódnak. Művészeti pályafutása alatt egyéni szimbólumrendszert alakított ki, amelyben utal a föld és a teremtett világ mély tiszteletére, de kiemelkedő szereppel bír munkásságában a szakralitás is, amelyet a keresztény motívumok sajátos megjelenítésén túl beépít a férfi-nő kapcsolat ábrázolásába is. Lőrincz Zsuzsa jelenleg Prágában él, tanárként dolgozik egy prágai művészeti középiskolában. Rendszeresen részt vesz magyarországi, határon túli és külföldi, egyéni és csoportos kiállításokon, valamint a szentendrei szobrászati biennálékon. Alapító tagja a Szlovákiai Magyar Képzőművészeti Társaságnak, a Concordiának (Csehországban élő magyar képzőművészek szövetsége). Tagja a Pozsonyi Műtermek szabad művészeti társulásnak, az Asztal Társaság Képzőművész Csoportnak és többszörös nyertese az Arany Kalapács kőfaragó díjnak. A művész kiállítása november 16-ig tekinthető meg Budapesten. (MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
A múlt század francia irodalmának egyforma büszkesége a két Dumas: apa és fia. Az öreg Dumas leghíresebb, legismertebb művei a „Három testőr" és a „Gróf Monte Christo" sorozat. A fiatal Dumas legjobb műve a Kaméliás hölgy, amely Puccini Traviata című operája szövegköny-vének alapjául is szolgált.
Varsányi Irén, a Vígszínház nagy művésze az utcán összefutott egy színészkollégájával.
Aforizmák
„ Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül."
G. B. Shaw
|
|