Ifjabb Hidi Endre kárpátaljai szobrászművész, keramikus kiállítása nyílik Budapesten
Dátum: 2020. február 13., csütörtök, 7:03

Ifjabb Hidi Endre kárpátaljai szobrászművész, keramikus alkotásit mutatja be az a kiállítás, amely szerdán nyílik Budapesten a Forrás Galériában, a Kárpát-haza Galéria eseménysorozatának keretében.

Ifjabb Hidi Endre művészetében legnagyobb ihletforrás a természet. Alkotásaiban törekszik a természet és az emberi jellem összehangolására, amelyeket figurális, stilizált és absztrakt kivitelezésben jelenít meg. Foglalkoztatja a külső és belső tér kérdése, törekszik az anyagtalan tér és a benne elhelyezkedő anyag egyenrangúvá tételére - olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.

Az alkotó kővel, fával, agyaggal és bronzzal dolgozik, szívesen ötvözi a hagyományost a modern megjelenítéssel. Alkotói munkájához előnyben részesíti a szülőföldjén található, természetes anyagokat.

Ifjabb Hidi Endre 1982-ben született Nagydobronyban. Édesapja, idősebb Hidi Endre, az ismert keramikus nyomdokain haladva maga is kerámiával kezdte pályafutását. Az Erdélyi Béla nevét viselő Ungvári Művészeti és Közművelődési Koledzs kerámia szakának elvégzése után (2002) a budapesti Magyar Képzőművészeti Egyetem szobrász szakán szerzett mester fokozatú diplomát 2010-ben. A Kárpátaljai Magyar Képző- és Iparművészek Révész Imre Társaságának tagja, az ArtTisza alapító tagja.

2004-től rendszeresen részt vesz a RIT alkotóinak közös tárlatain, munkái több magyarországi kiállításon is szerepeltek. 2010-ben Samu Géza díjban részesült. Egyik jelentősebb köztéri szobra a Paprikafűző (2012), amely a szokással ellentétben nem egy hősnek, híres embernek, hanem a hétköznapok hőseinek, a mindennapi megélhetést kemény munkával előteremtő, nagydobronyi paprikatermesztő földműveseknek állít emléket.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Örkény István a XX. század derekán alkotott. Az akkori kor (főként a politikai réteg) nem nagyon ismerte el munkásságát, sőt, nem nagyon kedvelte azt. Ezért aztán Örkény úgy döntött, hogy önként felhagy hivatásával, s megpróbálkozik az újságírással.
 
Molnár Ferenc hajnalban hazafele tartva, Jacobi Viktor ablakából a Jacobi Szibill című művében a később legnépszerűbbé vált Kis Petrovom című dal melódiáját hallotta.
Aforizmák
„ A hiúságnak nincsenek fokozatai, legfeljebb az ügyességnek, amellyel eltitkoljuk."
Mark Twain
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ