Művészet és játék címmel fiatal képzőművészek kiállítása nyílik a MANK Galériában
Dátum: 2020. július 1., szerda, 7:04

Több mint 20 fiatal képzőművész kiállítás nyílik szerdán a szentendrei MANK Galériában Művészet és játék címmel, amely a fiatal művészek számára kiírt pályázat eredményét mutatja be.

A tárlat tematikája a művészet és a játék kapcsolatának fogalmi találkozásából adódó reflexiók kibontása - olvasható a MANK MTI-hez elküldött tájékoztatójában.

Mint írják, a MANK 35 év alatti fiatal képzőművészek számára kiírt pályázatára száznegyvenegy pályamű érkezett. A kvalitásos pályaművek közül a legkülönbözőbb médiumokkal megfogalmazott játékasszociációk mellett hagyományos és digitális technikáz ötvöző alkotások lesznek láthatók. Ilyenek például Benedek Tom, Benkő Lilla, Körössy-Khalyll Levente, Szabó Kristóf - KristofLab munkái.

A tárlaton olyan interaktív installációk is szerepelnek, mint Gosztola Kitti, Kádár Emese és Szabó Kristóf - KristofLab friss, aktuális társadalmi problémákkal foglalkozó művei, amelyek az irónia eszközével hatnak még erősebben a nézőkre.

Egyes, a pályázási lehetőség időszaka alatt elkészített vagy átalakított munkákon - mint Balogh Kristóf, Csapó Júlia, Éliás Tamás, Jakab Borbála Róza és Karai Klaudia esetében - erősen érezhető a járvány idején sokak számára nehezen megélt bezártság.

Az augusztus 2-ig nyitva tartó kiállítás Almásy Ivor, Balogh Kristóf, Benedek Tom, Benkő Lilla, Csapó Júlia, Éliás Tamás, Garamvölgyi Gábor, Gosztola Kitti, Horváth Csilla, Kádár Emese, Karai Klaudia, Kotormán Ábel, Körössy-Khalyll Levente, Nádas Eszter, Jagicza Patrícia, Jakab Borbála Róza, Juhász Nóra, Papp Szilvia Vivi, Szabó Kristó - KristofLab, Sztruhár Zsuzsa alkotásai mutatja be.

A MANK kiemelt célkitűzése, hogy a fiatal generációk számára a kor kihívásainak megfelelő megjelenést biztosítson, törekvéseikben támogassa őket. A társaság immár másodízben olyan fiatal képzőművészeknek biztosít bemutatkozási lehetőséget a szentendrei MANK Galériában, akik lendületükkel, tehetségükkel már most kiemelkedő alkotásokat tudhatnak maguk mögött - írták a tájékoztatóban.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
 
Alexandre Dumas egyik leghíresebb regénye A három testőr. A regényben címe ellenére mégis négy testőr szerepel: Athos, Porthos, Aramis és D'Artagnan. Egy olvasó meg is írta Dumas-nak, hogy a regény címében tévedett, mire az író így válaszolt:
Aforizmák
„ Harmincig hevít a nő; aztán a bor; aztán a kemence sem."
Móra Ferenc
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ