Mini galériákká alakulnak a Magyar Képzőművészeti Egyetem (MKE) műtermei a hallgatók tanév végi kiállításain, amelyek május 28. és június 5. között tekinthetők meg - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.
A tanév végi kiállításokon a Magyar Képzőművészeti Egyetem valamennyi tanszéke és osztálya bemutatkozik: a közönség megismerheti a festő-, szobrász-, grafika-, restaurátor-, látványtervező-, intermédia- és vizuálisművész-hallgatók legfrissebb munkáit a rajzi tanulmányoktól és kísérleti installációktól egészen a műfaji határokat feszegető projektekig - olvasható az egyetem MTI-hez eljuttatott közleményében.
Mint írták, az érdeklődők az Andrássy úti főépület történelmi termeitől az Epreskertig járhatják be az egyetem máskor zárt műtermeit és tereit, bepillantást nyerhetnek abba a sokszínű és intenzív művészeti munkába, amely az egyetem falai között egész évben zajlik. A programsorozat nemcsak az egyetem szakmai életének kiemelt eseménye, hanem fontos találkozási pont a közönség és a fiatal alkotók között is.
A év végi kiállításokhoz kapcsolódva idén is átadják az Amadeus művészeti díjat, amellyel két kiemelkedő fiatal alkotót jutalmaznak. A tíz shortlistes alkotó közül két díjazott részesül egyenként egymillió forintos támogatásban, valamint átveheti azt az acél-bronz plakettet, amelyet Kiss Károly, az MKE hallgatója készített.
Az egyetem év végi kiállításai ingyenesen látogathatók - olvasható a közleményben.
(MTI)
| Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be! |
| Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez! Legyen Ön az első! |

