A tánc és zene új ötvözete Szolnokon
2011. december 14., szerda, 17:28
Nagyszabású produkcióval kezdi a 2012-es évet a Magyar Állami Népi Együttes és a Szolnoki Szimfonikus Zenekar: a Magyar Tánckoncert című produkcióban közel kétszáz művész lép színre január 7-én, Szolnokon, a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

A Mihályi Gábor koreográfus koncepciója alapján színpadra állított produkcióban felcsendül többek között Liszt II. Magyar Rapszódiája, az Intermezzo Kodály Háry János című dalművéből és a Kállai kettős Herczku Ágnes bevezető énekével. Láthatják a nézők a híres Ecseri lakodalmast is, amely a bemutatója óta nemcsak a hazai, de a világ táncszerető közönségének elismerését is kivívta. Emellett román népi táncok és szlovák népdalok gazdagítják az esti kulturális kínálatot – mondta Patkós Imre, a zenekart működtető nonprofit kft. szakmai igazgatója szerdán a Tisza-parti városban az eseményt beharangozó sajtótájékoztatón.

Az arénában a látványosság növeléséért a színre lépőket a szolnoki Bartók Béla Kamarakórussal és a Budapesti Ifjúsági Kórussal egészítik ki, így esetenként 200 szereplő lesz a parketten. Ugyancsak a hatás fokozásáért például a Kállai kettős előadásakor stílszerűen két cimbalmos játszik – ismertette a produkció részleteit az igazgató.

Mint jelezte: a sportcsarnokban látható kétórás program első részét Bánfi Balázs karmester vezényli, a második felvonást pedig a japán Izaki Maszahiro dirigálja, aki 1995-ben első helyezést ért el a Magyar Televízió VIII. Nemzetközi Karmesterversenyén.

Mihályi Gábor beszélt arról, hogy ma már nemzetközi trend a produkciókban a vizualitás térnyerése, ehhez alkalmazkodni kell, de úgy, hogy a műsornak megmaradjanak az egyedi jegyei. Felhívta a figyelmet arra az érdekességre, hogy az Ecseri lakodalmas előadásához, amelynek zenei anyaga eredetileg népzenére íródott, egy szimfonikus zenekari átirat készült kifejezetten erre az alkalomra.

(MTI)

Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Molnár Ferenctől megkérdezték, hogy szerinte a békegalamb hím- vagy nőnemű. Az író elgon-dolkodott, majd határozottan így válaszolt:
 
A múlt század francia irodalmának egyforma büszkesége a két Dumas: apa és fia. Az öreg Dumas leghíresebb, legismertebb művei a „Három testőr" és a „Gróf Monte Christo" sorozat. A fiatal Dumas legjobb műve a Kaméliás hölgy, amely Puccini Traviata című operája szövegköny-vének alapjául is szolgált.
Aforizmák
„ A kor csak akkor számít, ha sajt vagy."
Helen Hayes
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ