Megkezdődött a miskolci Klazz Fesztivál, a háromnapos zenei rendezvénynek harmadik alkalommal ad otthont a borsodi megyeszékhely. Három évvel ezelőtt a Miskolci Szimfonikus Zenekar a klasszikus és a jazz különleges ötvözésével, új zenekari hangzásvilággal lépett a miskolci közönség elé, ez volt a Klazz Fesztivál - mondta a zenekar kommunikációs vezetõje csütörtökön.
A rendezvény máig igazi különlegességnek számít, hiszen „a komolyzene és az improvizáció keveredik a színpadon" - tette hozzá Romhányi Rita.
Beszámolt arról, hogy három jazz formáció mutatja be nagyzenekarra komponált műveit a Miskolci Szimfonikus Zenekar közreműködésével.
Felhívta a figyelmet arra, hogy idén is a hazai zenei élet élvonalbeli képviselõit hívták meg, így a hétvégén egyebek mellett fellép Szõke Nikoletta a tavalyi montreaux-i jazz-énekverseny gyõztese, valamint a magyar jazz egyik legkülönlegesebb formációja: Nagy János zongorista zenekara, a Free Style Chamber Orchestra.
„A tavalyi évben nagy sikert aratott a drezdai Klazz Brothers, amelynek vezetõje, Kilian Forster bõgõs újra itt lesz, és ezúttal a világhírű örmény David Gazarovval és a jazz-legenda Oscar Peterson egykori ütõsével lép fel a szimfonikus zenekar kíséretében" - ismertette.
Hozzáfûzte, hogy a trió zongoristája - David Gazarov - önálló estet is ad.
A tavalyi zenei programsorozathoz hasonlóan idén is nagy az érdeklõdés, így szinte minden hangversenyen telt házra számítanak - jegyezte meg.
(MTI)
| Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be! |
| Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez! Legyen Ön az első! |


