Richard Wagner A bolygó hollandi című operájának elõadásával nyílik meg a bayreuthi Festspielhausban a 95. Ünnepi Játékok, amelynek során harminc eladást tekinthet meg augusztus 28-ig a Wagner rajongók nemzetközi közönsége. Kétségtelenül Wagner tetralógiája, A Nibelung gyűrűje áll az idei Ünnepi Játékok középpontjában. A július 26-tól 31-ig bemutatásra kerülõ négy operát - A Rajna kincse, A walkür, Siegfied és Az istenek alkonya - a 80. életévében lévõ Tankred Dorst német drámaíró rendezte, akinek ez az elsõ opera rendezése. A zenei vezetõ Christian Thielmann.
A kétezer férõhelyes Festspielhausban valamennyi elõadásra jó elõre elkelt minden jegy. A megnyitó elõadáson - mint minden évben - ezúttal is számos ország elõkelõségei foglalnak majd helyet, de Bayreuth hű látogatója, Angela Merkel német kancellár asszony ezúttal csak augusztus 11-16-n tudja majd megnézni a tetralógiát.
Richard Wagner (1813-1883) - megszakításokkal - 26 éven át dolgozott az összesen 16 óra hosszat tartó négy dalmű megalkotásán. A Festspielhaust kifejezetten a „Gyűrű" számára építették és 130 évvel ezelõtt: 1876. augusztus 13-án A Rajna kincse õsbemutatójával kezdõdtek az elsõ Ünnepi Játékok a Zöld Dombon.
Az idei felújítás immár a 13-ik az 1876-os nyitás óta és a tizedik azóta, hogy a második világháború után újból megrendezik az Ünnepi Játékokat Bayreuthban.
(MTI-Panoráma)
| Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be! |
| Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez! Legyen Ön az első! |

