Jelentősen megújult a színházi szakmák egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete, az idén 105 éves Színházi Dolgozók Szakszervezetének (SzíDoSz) országos vezetősége, miután a 2024. április 8-án, hétfőn megtartott tisztújító küldöttgyűlésen megválasztották az új országos ügyvezető elnökséget. A következő öt évben országos elnökként Savanyu Gergely, a soproni Petőfi Színház színművésze, a soproni alapszervezet elnöke irányítja a 17 fős elnökséget. A két országos alelnök Makranczi Zalán színművész, a szinkron alapszervezet alelnöke és Kovács Éva Rebecca színművész, a szabadfoglalkozású művészek alapszervezetének titkára lett. Az elnökségi tagok többsége is kicserélődött. Az új elnökség programjában az érdekképviseleti funkció megerősítése szerepel az első helyen.
Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Koncerttel és kiállítással emlékeznek Lajtha Lászlóra Bukarestben
Dátum: 2023. február 14., kedd, 10:10
Koncerttel és kiállítással emlékeznek Lajtha László magyar zeneszerzőre, népzenekutatóra és zenepedagógusra a Liszt Intézet bukaresti központjában - közölte hétfőn a szervező intézmény.
A megemlékezést a zeneszerző halálának 60. évfordulója alkalmából tartják. Felidézték, hogy az 1892-ben született és 1963-ban elhunyt alkotó a 20. század első felének egyik legnagyobb magyar zeneszerzője, aki a kulturális diplomácia terén is jelentős tevékenységet fejtett ki: Bartókkal és Kodállyal együtt úgy beszéltek róluk Franciaországban mint "a három nagy magyar". Míg a korszak más magyar komponistáit inkább a német zene befolyásolta, Lajtha "franciás" szerző lett - írták. E gondolatok mentén körvonalazódott az emlékest műsora, amelyet Karasszon Eszter gordonkaművész és Mali Emese zongoraművész előadásában hallhat a közönség. Közreműködik Lucian Corchis tenor, a Bukaresti Nemzeti Opera szólistája. A koncerten Lajtha László-, Kodály Zoltán-, George Enescu-, Claude Debussy-, Gabriel Faure-, Eric Satie- és Vaughan Williams-művek hangzanak el. Az emlékest alkalmával a közönség megtekintheti a Lajtha László életművét bemutató kiállítást, amelynek szerzője Solymosi Tari Emőke zenetörténész, Lajtha-kutató, a Magyar Művészeti Akadémia tagja, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense. (MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
G. B. Shaw sokat utazott hazájában. Egyszer egy falu határában megismerkedett egy juhásszal. Megkérdezte, hogy hívják.
Aforizmák
„Nem szabad haragudni a divatra, hisz oly fiatalon hal meg."
Jean Cocteau
|
|