Bogányi Gergely szólóestjével folytatódik az MVM Koncertek sorozata
Dátum: 2024. január 22., hétfő, 10:05

Bogányi Gergely szólóestjével folytatódik az MVM Koncertek sorozata január 31-én a Müpában. A koncerten Csajkovszkij Gyermekalbuma, Beethoven Appassionata szonátája és Chopin b-moll szonátája is hallható lesz.

Bogányi Gergely január 4-én ünnepelte 50. születésnapját a Zeneakadémia nagytermében, ahol hatalmas sikerrel zeneszerzőként is bemutatkozott - idézik fel a szervezők az MTI-hez eljuttatott közleményben.

Mint írják, január 31-én a Müpában A Zongora-sorozat következő hangversenyén Csajkovszkij Gyermekalbuma, Beethoven f-moll (Appassionata) szonátája és Chopin b-moll szonátája után a zongoraest zárószámaként ez alkalommal is a közönség választhatja ki az elhangzó Chopin-keringőket és -noktürnöket.

A Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében hallható koncert különlegessége, hogy Bogányi Gergely ez alkalommal is a saját maga által fejlesztett zongorán játszik.

A Kossuth- és Liszt-díjas zongoraművész generációjának egyik legkiemelkedőbb alakja. Legfontosabb versenygyőzelme az 1996-os Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraversenyen elért első helyezés volt - idézik fel a közleményben.

Bogányi Gergely repertoárjából kiemelkedik Chopin, akinek összes szólózongorára írott művét két nap alatt eljátszotta a Müpában, de Liszt és Mozart műveinek előadása is jelentős súllyal szerepel életművében.

Az MVM Koncertek sorozat Grigorij Szokolov koncertjével folytatódik március 13-án a Müpában.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az 1946-os Csongor és Tünde felújítás egyik legemlékezetesebb színészi alakítása Gobbi Hilda nevéhez fűződik. A fiatal művésznő Mirigy-boszorkány félelmetes figuráját a magyar népmesék szellemében formálta meg, – s a visszataszító, csúf, vén szipirtyó, különösen az ifjúsági előadások közönsége körében, meglepően népszerű lett.
 
X. Ince pápa, amikor meglátta tulajdon arcképét, amelyet Velázquez festett, így kiáltott fel:
Aforizmák
„ A világ nagy emberei általában nem voltak nagy tudósok, a nagy tudósok pedig nem voltak nagy emberek."
Holmes
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ