Az olasz köztársasági elnök kitünteti Sebestyén Mártát és Schiffer Jánost
Dátum: 2005. december 6., kedd, 12:48
2005. december 7-én, szerdán 19-órakor a budapesti Olasz Kultúrintézetben az Olasz Köztársaság nagykövete – Őexc. Paolo Guido Spinelli – átadja az Olasz Köztársaság elnöke, Carlo Azeglio Ciampi által adományozott Olasz Köztársasági Érdemrend lovagi fokozatát a nemzetközi hírű magyar népdalénekesnőnek, Sebestyén Mártának, valamint Budapest város főpolgármester-helyettesének, Schiffer Jánosnak.

Az Olasz Nagykövetség és az Olasz Kultúrintézet ez alkalomból közösen szervezett  egy estet Hommage Magyarországnak - népzenék és népdalok címmel, melyen fellép Sebestyén Márta (ének, furulya, csörgődob), Szokolay Dongó Balázs (duda, furulyák, szaxofon) és Bolya Mátyás (koboz, citerák).

Műsor:

Istenes és világi énekek.
Hegyen-földön járogatok vala, Kimenék én ajtóm elejibe-Mária altatója, Elment a két lány virágot szedni - párválasztó ének, Moldvai dallamok (Kezes tánc, Fut a bácsi ló után, A királyné a csárdában nem fér a bőrébe…, Kecskés) Jó Mátyás király, Trubadúr dallam, Kettős tánc Moldvából.

(Cím: 1088 Bródy S. u. 8. tel.: 483-2040)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Két bíboros szemrehányást tett Rafaellónak, hogy egy festményen Péter és Pál apostol arcát nagyon pirosra festette.
 
Molnár Ferenctől megkérdezték, hogy szerinte a békegalamb hím- vagy nőnemű. Az író elgon-dolkodott, majd határozottan így válaszolt:
Aforizmák
„A szorgalom a közepes tehetség legnagyobb segítője."
Seneca
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ