A brit színház ötven éve
Dátum: 2006. május 5., péntek, 12:45
Az angol dráma és színház ötven évéről és annak hatásairól szerveznek kétnapos konferenciát május 8-ától a fővárosi Színház- és Filmművészeti Egyetemen.

A londoni Royal Court színházban 1956. május 8-án mutatták be John Osborne Nézz vissza haraggal - közismertebben: Dühöngő ifjúság - című drámáját, és ezzel kezdetét vette egy új, izgalmas és keserves aranykor. Az ősbemutató ötvenedik évfordulóját előadásokkal, beszélgetésekkel és és filmekkel a kortárs brit dráma ünnepévé, maratoni drámaszemináriummá szeretné tenni az egyetem.

A programok témája az angol dráma és színház elmúlt fél évszázada, ennek hatásai a magyar színjátszásra.

Az Országos Színházi Intézet és Múzeum, a Magyar Rádió, a Filmmúzeum televízió és az Odeon videotéka különleges, illetve ritka angol filmeket, színházi videókat és hangjátékokat bocsát az egyetem rendelkezésére a konferencia idejére.

A kétnapos fórumon előadásokat tart többek között a kortárs brit dráma két kiemelkedő londoni szakértője, Mel Kenyon, a Royal Court korábbi dramaturgja, az egyik legbefolyásosabb színházi ügynök, valamint Jack Bradley, a brit Nemzeti Színház vezető dramaturgja. A Színház- és Filmművészeti Egyetem diákjai és doktori hallgatói többek között John Osborne, Edward Bond, Caryl Churchill és Sarah Kane műveiről adnak elő.

A rendezvénysorozat keretében a legutóbbi irodalmi Nobel-díjas Harold Pinter több drámáját lehet filmen megtekinteni.

(MTI-Panoráma)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Kiplingtől, a világhírű angol írótól egy táraságban megkérdezték, hogy szerinte kik kormányozzák a világot: a férfiak vagy a nők?
 
Szabadtéri előadás világítópróbája volt, mikor a rendező ingerülten ordított rá a világosítókra: – Gyerekek, vegyétek már ki azt a sárgát! Hát nem látjátok, milyen sok?!?
Aforizmák
„ Lehet bűn nélkül élni? Az nem is élet. Ezt még némely keresztény szentek is sejtették."
Füst Milán
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ