Megkezdődött a III. Shakespeare Fesztivál Gyulán
Dátum: 2007. július 3., kedd, 17:55
Július 2-án kiállítással és a Lear nyilvános főpróbájával megkezdődött a III. Shakespeare Fesztivál Gyulán. A romantikus és rendkívül szépen felújított gyulai vár ideális helyszín a nyári színpadi játékoknak. Az ódon falak és a vár körüli tó inspirálja a rendezőket és a kivételes élmény érzésével ajándékozza meg a nézőket. A III. Shakespeare Fesztivál bemutatóinak sorát Gyulán Szász János kezdi a Lear rendezéssel. A nézőket véres rongyokba csomagolt lovas fogadja a bejáratnál a megszokott bronz szobor helyén. Már ez is jelzi, mire számíthatunk később. A Lear fő szerepeit Derzsi János, Bognár Gyöngyvér, Vasvári Emese, Molnár Erika, Mertz Tibor, Tóth József alakítja július 3-7 .között minden este színre kerülő Learben a Gyulai Várban (eső nap július 8. vasárnap).
A fesztivál másik nemzetköz hírű és világjáró résztvevője Tompa Gábor, a kolozsvári Állami Magyar színház igazgató-főrendezője, aki "Hamlet, avagy a rendezés értelme" címmel tart egy héten át műhelygyakorlatot fiatal színházi embereknek, rendezőknek, dramaturgoknak, színészeknek.
A III. Shakespeare Fesztivál részletes programja: www.shakespearefesztival.huHozzászólás
| Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be! |
Hozzászólások
| Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez! Legyen Ön az első! |


