Jelentősen megújult a színházi szakmák egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete, az idén 105 éves Színházi Dolgozók Szakszervezetének (SzíDoSz) országos vezetősége, miután a 2024. április 8-án, hétfőn megtartott tisztújító küldöttgyűlésen megválasztották az új országos ügyvezető elnökséget. A következő öt évben országos elnökként Savanyu Gergely, a soproni Petőfi Színház színművésze, a soproni alapszervezet elnöke irányítja a 17 fős elnökséget. A két országos alelnök Makranczi Zalán színművész, a szinkron alapszervezet alelnöke és Kovács Éva Rebecca színművész, a szabadfoglalkozású művészek alapszervezetének titkára lett. Az elnökségi tagok többsége is kicserélődött. Az új elnökség programjában az érdekképviseleti funkció megerősítése szerepel az első helyen.
Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Csapó Virág kapja idén a Domján Edit-díjat
Dátum: 2007. december 14., péntek, 15:11
Csapó Virágnak, a kaposvári Csiky Gergely Színház művésznőjének ítélte idén a Domján Edit-díjat a színésznő nevét viselő alapítvány kuratóriuma – közölte a szervezet pénteken.
Tájékoztatásuk szerint az alapítvány, melynek célja Domján Edit nevének, emlékének megőrzése, 1992-ben a Jászai Mari-díjas színésznő születésnapján, december 25-én adta át először a tehetséges, fiatal, vidéken játszó színésznők művészetének elismerésére létrehozott díjat. Az elismerést minden évben decemberben, a vidéki színházak javaslatai alapján ítélik oda - írják, emlékeztetve arra, hogy Domján Edit 7 évig játszott vidéken, a szegedi Nemzeti Színházban. Csapó Virág színművésznő a Színművészeti Főiskola elvégzése, 1993 óta a kaposvári Csiky Gergely Színház tagja. Jelenleg a Znamenák István rendezte Fekete Péterben, Móricz Zsigmond Úri murijában, Georges Feydeau Tökfilkó avagy a Hülyéje című bohózatában, valamint a kaposvári színház 56-os darabjában, az 56 06 / őrült lélek vert hadak című előadásban láthatja a közönség. Több filmben is szerepelt, köztük Jancsó Miklós Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten című alkotásában. A nézők a Barátok közt című tévésorozatban is láthatták Csapó Virágot. A Domján Edit-díjat az elmúlt években Jónás Judit, Pregitzer Fruzsina, Varju Olga, Palásthy Bea, Majzik Edit, Fekete Gizi, Dimanopulu Afroditi, Varga Zsuzsa, Danyi Judit, Létai Dóra, Szabó Márta, Varga Éva, Müller Júlia, Kovács Edit, Borsos Beáta, Dósa Zsuzsa és Nádasy Erika vehette át. A közlemény szerint Csapó Virágnak a kaposvári Csiky Gergely Színház színpadán adja át a díjat pénteken este, az előadást követően Szakonyi Károly Kossuth-díjas író, az alapítvány kuratóriumának elnöke. Az 1972-ben elhunyt színésznő emlékét őrző alapítványt 1991-ben Almási Éva, Avar István, Kaló Flórián, Káldy Nóra, Lőte Attila, Mándy Iván, Nagy Anna, Petrovics Emil, Psota Irén, Szabó Gyula és Szinetár Miklós hozta létre.
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Gombaszögi Ella társasági ember, nagy kártyajátékos volt, de csak olyanokkal játszott, akik legalább olyan jók voltak, mint ő. A játszmákból nem ritkán vesztesként került ki, de ezt nem bánta, mert legalább volt alkalma egy kis zsörtölődésre.
Wagnert sokan bírálták, támadták életében. Egy ízben éppen társaság volt nála, amikor a postás egy levelet hozott. A zeneszerző felnyitotta, s a papírlapon mindössze egyetlen szó állt: „Hülye".
Aforizmák
„ Akit szeretünk, azt egészen boldoggá, vagy ha ez nem lehetséges, egészen boldogtalanná akarjuk tenni."
La Bruyére
|
|