A nyomorúság erkölcse
Dátum: 2006. április 18., kedd, 16:47
A Nemzeti Színház Gerhart Hauptmann tolvajkomédiájával, A bunda című előadással zárja idei bemutatóinak sorát; a jövő csütörtöki premieren több, mint negyven év elteltével lép ismét együtt színpadra Törőcsik Mari és Bodrogi Gyula - közölte a teátrum.
Törőcsik Marit és Bodrogi Gyulát a legutóbb 1963-ban láthatta együtt színpadon a közönség, a József Attila Színházban, A potyautas című előadásban - olvasható a eljuttatott közleményben.

A Nemzeti Színház Nagyszínpadán április 27-től látható előadást Verebes István rendezte. Törőcsik Mari a ravasz Wolffné bőrébe bújik, aki folyamatosan túljár Krűger (Bodrogi Gyula) eszén. A komédiázásban partnerük lesz Benedek Miklós és Hollósi Frigyes, továbbá Papp Zoltán, Mertz Tibor, Újvári Zoltán, Ujlaky László, Vida Péter, Varga Mária, továbbá Nemes Vanda és Nagy Cili egyetemi hallgató.

Az irodalmi Nobel-díjas német drámaíró, Gerhart Hauptmann (1862-1946) tolvajkomédiájának megírásakor elsősorban saját tapasztalataira támaszkodott, a karaktereket a környezetében élőkről mintázta, Fleischer (Mertz Tibor) szerepében pedig egyenesen saját magát írta meg. Az 1893-ban íródott darab Hauptmann legtöbbet játszott műve.

A vaskezű, mindenre elszánt asszony, Wolffné elképzelései az igazságosságról némileg eltérnek a megszokottól, de lehet-e erkölcsösnek maradni a nyomorúságban? Ki a tolvaj? A szegény ember, aki az éj leple alatt ellopja a gazdag ember bundáját, hogy meleg ételt rakjon a családi asztalra, vagy a gazdag ember, aki fényes nappal, legális úton fosztogatja a szegény embert, hogy bundát vehessen magának? - olvasható a darabról a címlapon.

(MTI-Panoráma)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Amikor a náci csapatok megszállták Magyarországot, számos más művésszel együtt Salamon Bélát is elfogták, és elhurcolták a Svábhegyre, a magyar Gestapóhoz.
 
J. S. Bach rajongott az orgonákért. Amikor eljátszotta legújabb műveit a hangszeren, hallgatósága mindig álmélkodva figyelte a mester virtuóz technikáját.
Aforizmák
„A legnagyobb dolog a világon: fiatalon meghalni, de lehetőleg minél később."
George Bernard Shaw
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ