Molnár Piroska, a Nemzet Színésze címmel kitüntetett Kossuth-díjas, Jászai Mari-díjas, Prima Primissima díjas színésznő, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja vehette át idén a Pécsi Ildikó Emlékdíjat. Az elismerést ünnepélyes keretek között a Gödöllői Királyi Váróban adták át május 21-én, Pécsi Ildikó születésnapján.
A díjat L. Péterfi Csaba és a Pécsi Ildikó Színtársulat hozta létre a 2020. december 5-én elhunyt Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, Gödöllő díszpolgára emlékének ápolására.
A Pécsi Ildikó aláírásával ellátott üveg obeliszk Erőss Apolka Munkácsy-díjas szobrászművész alkotása, amit minden évben egy 70. életévét betöltött színésznő kaphat meg a közönség szavazatai alapján. Idén Molnár Piroska a Nemzet Színésze címmel kitüntetett Kossuth-díjas, Jászai Mari-díjas, Prima Primissima díjas színésznő, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanára részesült az elismerésben.
Molnár Piroskát dr. Gémesi György polgármesterként és a Pécsi Ildikó Színtársulat egyik alapítójaként is köszöntötte, majd a rendezvény meglepetésvendégeként folytatta a köszöntések sorát Erdős Róbert operaénekes és Trokán Anna színművész.
A díjat L. Péterfi Csaba, a díj alapítója, dr. Gémesi György polgármester és Szűcs Csaba, Pécsi Ildikó fia adták át.
Molnár Piroskát megelőzően - az alapítás óta - Halász Judit, Pogány Judit, Bencze Ilona és Béres Ilona vehették át a Pécsi Ildikó Emlékdíjat.
Kiadó: Gödöllő Város Önkormányzata
(NKT)
| Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be! |
| Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez! Legyen Ön az első! |

