Barocco
Dátum: 2010. május 25., kedd, 10:27
Május 27-én csütörtökön újra látható a Duna Művészegyüttes: Barocco című produkciója a Nemzeti Táncszínházban.

A Duna Művészegyüttes évekre visszatekintő általános törekvése, hogy a néptáncot kiemelje a műfaj megszokott színpadi kereteiből, és összetett táncszínházi előadásokat hozzon létre. Az elmúlt évek produkciói az autentikusság jegyeit hordozzák magukban, ugyanakkor innovatív szellemiségük, modernségük a mai színházi elemek egyenrangú társává emelik a néptáncot és a népzenét. Az alkotók hagyománytisztelő módon közelítenek a népi kultúrához, ám e szövetbe bátran beemelik más korok, más műfajok elemeit, motívumait, gondolkodásmódját, esztétikáját.

Legújabb produkciónk, a 2010. április 20-án bemutatott Barocco Rusticoban – akárcsak a Duna Művészegyüttes korábbi előadásaiban – a „holt” hagyományőrzés helyett az élő és megújulni képes tradíció továbbvitelére, átadására törekedtünk. Előadásunkban azonban nem csupán múlt és jelen, hagyomány és kísérletezés, az autentikus néptánc és az újító művészi felfogást tükröző koreográfiák alkotnak elválaszthatatlan egységet, hanem a népzene és a barokk zene, a magyar néptánc és a barokk világa is.

Vivaldi műve által ihletett előadásunk zenei anyagában A négy évszak és a barokk hatására formálódó erdélyi népzene fonódik össze. E parasztbarokknak is nevezett zenei stílust Vivaldi emelte be az udvari zenébe, ugyanakkor Fabio Biondi A négy évszak-interpretációja olyan nyers erőt, dinamikát és puritánságot áraszt, amely hangulatában és sodrásában a népzenéhez hasonlítható.

Előadja a Duna Művészegyüttes és a Göncöl Zenekar

Zene: Antonio Vivaldi, Ökrös Csaba
Koreográfusok: Orza Calin, Juhász Zsolt
Díszlet - jelmez: Túri Erzsébet
Fény: Lendvai Károly
Asszisztensek: Bonifert Katalin, Vámos László

Rendező: Juhász Zsolt

Fotó: Dusa Gábor

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
 
Az amerikai turnéja során Jehudi Menuhint, a világhírű hegedűművészt meghívták egy gazdag házhoz. A textilgyáros házigazda kihasználta az alkalmat, és megkérte Menuhint, hallgassa meg fia játékát, mert mindenki nagyon tehetségesnek tartja
Aforizmák
„Céltalan élet nem lehet tiszta."
Csehov
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ