Jelentősen megújult a színházi szakmák egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete, az idén 105 éves Színházi Dolgozók Szakszervezetének (SzíDoSz) országos vezetősége, miután a 2024. április 8-án, hétfőn megtartott tisztújító küldöttgyűlésen megválasztották az új országos ügyvezető elnökséget. A következő öt évben országos elnökként Savanyu Gergely, a soproni Petőfi Színház színművésze, a soproni alapszervezet elnöke irányítja a 17 fős elnökséget. A két országos alelnök Makranczi Zalán színművész, a szinkron alapszervezet alelnöke és Kovács Éva Rebecca színművész, a szabadfoglalkozású művészek alapszervezetének titkára lett. Az elnökségi tagok többsége is kicserélődött. Az új elnökség programjában az érdekképviseleti funkció megerősítése szerepel az első helyen.
Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Elhunyt Farkas Jenő tánctanár
Dátum: 2011. január 4., kedd, 17:05
Elhunyt Farkas Jenő táncpedagógus, több tánciskola alapítója, aki tánctanárként számos rádió- és televízióműsorban, valamint filmen is dolgozott - tudatta a család kedden.
Farkas Jenőt 85 éves korában, hétfőn érte a halál. Temetéséről később intézkednek. Farkas Jenő 1926. december 21-én született Budapesten. 1947-ben az Első Demokratikus Tánctanár Képzőn szerzett táncmesteri diplomát, később az Alsógödi Néptánc Főiskolát is elvégezte. A család által az MTI-hez eljuttatott életrajz szerint Farkas Jenő első tánciskoláját Budapesten Szving Palota néven 1947-ben nyitotta meg, később Sopronban volt tánciskolája, az 50-es évek közepén több vállalat néptánccsoportját vezette, majd 1957-ben megnyitotta a Budapesti Tánc Stúdiót, amelyben havi 300-400 tanítvány fordult meg, s amelynek össztáncain olyan akkor fiatal dszesszzenészek játszottak, mint Pege Aladár, Szakcsi Lakatos Béla, Fogarasi János, Ungár István, Szele Tibor, Balogh Csibe Jenő vagy Ablakos Lakatos Dezső. Az 50-es évek végén egy éven át a rádióban, később két évig a Magyar Televízióban vezetett Tánciskola címmel műsort. Farkas Jenő tematikája és betanítása alapján készült el 1984-ben az Én táncolnék veled című tévésorozat is. Több filmnek volt koreográfusa és szereplője is mint tánctanár: olyan alkotásokon dolgozott, mint a Gyalog a mennyországba vagy a Madárkák. Farkas Jenő nevéhez fűződik az ország első formációs tánccsoportjának megalakítása, az első Budapesti Táncverseny megszervezése 1962-ben, s a Népművelési Intézet felkérésére 1965-ben a kezdő és haladó tánctanfolyamok számára tematikát is készített. 1972 és 1980 között a Budapesti Maxim Varieté vezető koreográfusa volt, a 80-as években több szálloda, illetve varieté-színház számára készített koreográfiákat. (MTI)
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
G. B. Shaw sokat utazott hazájában. Egyszer egy falu határában megismerkedett egy juhásszal. Megkérdezte, hogy hívják.
A híres debreceni komikus az ország másik végében szerepel. Szünetben bemegy az öltözőjébe egy felhevült anya a lányával, és lelkesen mondja:
Aforizmák
„ Amiről nem lehet beszélni, arról hallgatni kell."
Wittgenstein
|
|