A változás dinamikája
Dátum: 2011. május 1., vasárnap, 11:35
Frenák Pál legújabb, k.Rrush című darabjában a rohanás dinamikáját és az ütközés drámai pillanatait ötvözi, filmes emlékképekkel kiegészítve. A k.Rush alapja a koreográfus azon szándéka, hogy a filmtörténetből inspirálódva egyfajta film-koreográfiát hozzon létre. Az előadás május 18-20-ig látható a Trafó színpadán.

A filmművészet mindig is közel állt Frenák Pálhoz, hiszen filmes motívumokat korábban is felfedezhettünk munkáiban (gondoljunk csak a Lakomára, az InTimE-ra vagy éppen a Fiúkra). Azonban a k.Rush az eddigieknél tudatosabban foglalkozik a film és a tánc összekapcsolásával, melynek során a valóság és az álom határai összemosódnak, látomásszerű road-movie-vá alakulva a színpadon. 

A dunaParton bemutatásra kerülő második változat, a k.Rush (Road/Moving) szűkített, hat fős szereplőgárdával a fiatalabb táncosokat helyezi előtérbe, és a road-movie filmes műfajának koreografikus megoldásait gondolja tovább. A táncosok kirobbanó energiával kezdik meg végtelen utazásukat. A bennük lévő megzabolázhatatlan életerőre szükség is van a folyamatos utazáshoz, és hogy a változás dinamikáját tárhassák a nézők elé. A megfékezhetetlen tempó a száguldásnak, míg a táncjelenetek, a videóvetítések és a hang merész összekapcsolása a filmes montázs sűrűségének érzetét keltik a nézőben.

 

 

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
G. B. Shaw híres volt szarkasztikus megjegyzéseiről. Egy alkalommal régi hölgyismerőse panaszkodott az írónak:
 
A nagy színésznek egy darabban fel kellett olvasni egy levelet, ezért sosem tanulta meg a levél szövegét. A fiatal, kezdő színész, aki a levélhozó inast játszotta, úgy gondolta, megtréfálja híres kollégáját és a jelenetbe a megírt levél helyett egy üres papírt vitt be.
Aforizmák
„ Ha valaki alacsony, azon nincs mit nevetni. Amíg talpazatra nem áll."
Ancsel Éva
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ