Törőcsik Mari újra a Revansban
Dátum: 2011. május 19., csütörtök, 11:32
Az ExperiDance Tánctársulat a Nemzeti Színházzal közös produkcióban 2003-ban állította színpadra Ludas Matyi, a magyar mesehős történetét, áthelyezve azt a jelenkorba egy eddig nem látott, a műfaji kategóriához és az oly népszerű ExperiDance stílushoz méltó változatban. A Revans című két részes táncművet azóta is nagy sikerrel játsszák szerte az országban. Május 24-én este egy különleges előadásra kerül sor a RaM Colosseumban, mivel Törőcsik Mari ismét Ludas Matyi édesanyjaként látható majd a színpadon.
Az előzetes tervek szerint a következő évadtól a művésznő újra személyesen is résztvevője lesz Fazekas Mihály meséjének.

Majdnem minden nép, minden nemzet történeteiben, meséiben felbukkan egy olyan alak, aki bár nem rendelkezik a hatalom hagyományos eszközeivel, mégis felülkerekedik a nála sokkal erősebb és gazdagabb urakon. Harun al Rasid-tól Robin Hood-ig minden ilyen hős birtokában van azoknak az erényeknek, amelyek kiemelik őt a többiek közül, és lehetővé teszik, hogy bosszút álljon a szegényeket és elnyomottakat ért minden sérelemért. Fő fegyverük borotvaéles eszük, játékra, nevetésre mindig kész lelkük és nem utolsósorban ravaszságuk, mellyel minden helyzetet képesek a javukra fordítani.

Történetünk főhőse, Matyi is rendelkezik ezekkel a tulajdonságokkal, bár nem ébred tudatára, amíg nem éri őt olyan sérelem, amelyet már nem lehet szó nélkül hagyni. Egy vidám, a szegénység ellenére gondtalan élet, amelyben a legfontosabb szerepet a barátok, a mulatság, a természet és az állatok jelentik, egy csapásra megváltozik, amikor a gonosz hatalom képviselője megfosztja őt egyetlen kincsétől, társától, barátjától, a kislibától.


Galéria megnyitása

A testi-lelki megaláztatás hatására Matyiban is feltámad a bosszúvágy, és háromszorosan torolja meg sérelmeit, kihasználva a mindenkori hatalmasok szűklátókörűségét, ostobaságát és nagyravágyását. Az őt bántalmazók megleckéztetésének azonban véget vet, mielőtt eluralkodna rajta a bosszúvágy, mivel alapvetően vidám és játékos természete nem tűri a túlkapásokat, és így figyelmeztet minket is arra, hogy bár a minket ért sérelmeket megtorolhatjuk, nem szabad engednünk, hogy uralkodjon rajtunk a harag és a gyűlölet - így maradhatunk különbek azoknál, akik ellen harcolunk, - így maradhatunk emberek.

Matyi küzdelme, a játékosság és a humor eszközeivel mutatja meg, mire képes egy kisember a nagyok ellen.

Finálédalt énekli: Kovács Ákos
Díszlettervező: Mira János
Jelmeztervező: Debreczeni Ildikó
Zene: Czomba Imre
Társkoreográfus: Vári Bertalan
Producer: Vona Tibor
Rendező-koreográfus: Román Sándor

Szereposztás:

Matyi édesanyja-narrátor                         Törőcsik Mari
Matyi                                                    Újszászi András
Galiba, a kisliba                                       Bistei Judit
Döbrögi                                                 Varga Attila
Döbröginé                                              Kapitány Dorottya
Ispán                                                     Görög Zoltán
Cimborák                                                Dénes Nándor, Péli Róbert, Patonai Norbert
Alispánok                                                Pintér Ágota Lotti, Sátori Júlia

Döbrögi-döngölők: Benkő Dávid, Bistei Judit, Boros Bettina, Csasztvan András, Deák Vince, Falvai Miklós, Holman Enikő, Klausz Bernadett , Morvai Veronika, Patonai Zsolt, Reszneki Domán, Vajda Nikoletta, Varga Zsuzsanna , Zsombori Miklós.

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Szomory Dezső szerette az embereket, de legalább annyira az állatokat. Volt egy gyönyörű macskája, amely, vagy inkább, aki minden tekintetben megkülönböztetett bánásmódot élvezett az író legénylakásában.
 
Miután Heltai Jenő nem kérhetett szabadalmat szellemes mondásaira, sűrűn érte az a „megtiszteltetés", hogy ötleteivel mások neve alatt találkozott.
Aforizmák
„ Az ember, ha állat – rosszabb az állatnál."
Rabindranath Tagore
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ