Ősbemutató a Nemzeti Táncszínház műsorán
Dátum: 2012. szeptember 16., vasárnap, 7:06
A budai Várszínházban, a Nemzeti Táncszínház refektóriumában Vass Imre GAP - The soloist című alkotásának ősbemutatóját láthatja a közönség szeptember 22-én. Emellett számos előadást tartanak az ősz folyamán.

A színházteremben az L1 danceFest 2012 keretében a dán Granhoj Dans együttes Men&Mahler című produkciójának magyarországi bemutatójával vendégszerepel. Az évad egyébként 20-án indul, Duna Művészegyüttes a Művészetek Palotája Fesztivál Színházában adja elő Táncváltozásokat - közölte az MTI-vel Nagy Orsolya művészeti menedzser.

A Nemzeti Táncszínház kulturális örökség napjai alkalmából szombaton és vasárnap megnyitja kapuit az érdeklődők előtt. Csatlakoznak a 22-iki TeARTrum Feszthez is, a táncszínház standja és kollégái is jelen lesznek a az Andrássy úton, amelyen a Budapest Táncszínház Sec című előadásából is adnak egy részletet.

A tematikus napokat is folytatják: október 7-én az állatok világnapját ünneplik meg a Vackor kalandjai című táncmesejátékkal, amelyet az Inversedance - Fodor Zoltán Társulata játszik el.

A Halloween alkalmából október 31-én a Varidance A varázslat című előadásával, táncházzal és jelmezversennyel várják a közönséget.

A különleges programok mellett ősszel a Nemzeti Táncszínház repertoárja néhány új produkcióval is bővül. Budapesti bemutatót tart október 19-én a Pécsi Balett Bonyodalmas balkáni lakodalmas címmel, amelyet Zachár Lóránd koreografált.

A Győri Balett számára Harangozó Gyula készítette el a Zorba című darabot, a produkció fővárosi premierje november 7-én lesz a Fesztivál Színházban. A Sivasakti Kalánanda Táncszínház Karma - Az élet játéka címmel készít új darabot november 15-re. A Bozsik Yvette Társulat november 17-én a Művészetek Palotájában mutatja be legújabb, Orfeusz és Euridiké című produkcióját, november 28-án a Nemzeti Táncszínházban Feledi János Puccini zenéjére komponált Le Villi - Lidércek című koreográfiája látható.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Kálmán Jenőnek, a XX. század aranyos humorú pesti írójának volt egy kutyája. Egy rendkívül okos puli, amelyről könyvet is írt, és amely a történelemben – legalábbis a kutyatörténelemben – egyedülálló dolgot művelt.
 
Egy ragyogó filmötlet megírása kapcsán szóba került egy ismert író neve.
Aforizmák
„ Jó ember vagyok, nem haragszom arra, akit megbántottam."
Ignotus
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ