A gyerekeket szólítja meg a IX. Kalászi Kortárs Tánctalálkozó
Dátum: 2012. október 11., csütörtök, 6:23
A gyermek- és a kamaszközönséget megszólító darabok gazdagítják az idén kilencedik születésnapját ünneplő Kalászi Kortárs Tánctalálkozót, amely négy magyar és egy külföldi táncegyüttes előadásaival, fotókiállítással, koncertekkel és konferenciával várja az érdeklődőket csütörtöktől vasárnapig a Budakalászi Faluházban.

A szentendrei kistérségben egyedülállónak számító kezdeményezés során a Duna Táncműhely, a Közép-Európa Táncszínház, a Forte Társulat, a TranzDanz és a cseh ProART előadásait élvezhetik a látogatók. Juhász Zsolt, a tánctalálkozó főszervezője az MTI-nek szerdán elmondta, hogy az idei program nagy részét a gyermek, illetve ifjúsági közönségnek szánták.

A beavató-színház jelleget öltő idei fesztivál célja, hogy megszerettesse a gyerekekkel a táncművészetet - húzta alá a szervező, aki szerint a fiatalon megismert daraboknak jelentős szerepük van abban, hogy a gyerekek felnőttként is visszatérjenek a színházba. A tradicionális mozgásformákon alapuló kortárs táncelőadásoknak a Kós Károly Általános Művelődési Központ - Kalászi Faluház ad otthont.

Csütörtökön a rendezvény visszatérő vendégének számító Forte Társulat veszi birtokba a színpadot. A Horváth Csaba rendezői és koreográfusi szárnyai alatt született Koto és Kaori című előadás a társulatra jellemző fizikai színház nyelvén szól a közönséghez, magában foglalva a tánc és a beszéd sajátos ötvözetét.

Másnap, a fesztivált életre hívó Duna Táncműhely Ami a szívedet nyomja című előadását nézhetik meg az érdeklődők. Az azonos címen megjelent, kortárs svéd gyermekverseket tartalmazó antológia alapján született darab táncképeiben a játék, a barátság, a szerelem, az álmok, a félelmek és a felnőtt-gyerek kapcsolatok témái jelennek meg. A darabot Juhász Zsolt rendezte és koreografálta.

Szombaton a Közép-Európa Táncszínház előadásától lesz hangos a faluház. A társulat Shakespeare-mesék című darabja az ifjúsági korosztályt szólítja meg - húzta alá a szervező. A darab alkotói - Vlad'ka Malá, Gergye Krisztián és Tárnok Marica - a shakespeare-i univerzum jellegzetes motívumaiból és jól ismert karaktereiből szőnek mesét.

A zárónapon a fesztivál életében újdonságnak számító külföldi vendégcsoport lép színpadra. A cseh ProART társulat Kreutzer szonáta című darabjával érkezik a fesztiválra. Martin Dvorák koreográfus-rendező három alkotást - Ludwig van Beethoven A-dúr hegedű-zongora szonátáját, Lev Tolsztoj novelláját és Leos Janácek cseh zeneszerző vonósnégyesét - idéz meg darabjában.

A TranzDanz által útjára indított Jövőtánc elnevezésű kezdeményezés keretében péntek este Bora Gábor, szombaton Ladjánszki Márta táncművész élőzenével kísért szólóimprovizációiba kóstolhat bele a közönség a Kalászi Faluház kávézójában. Az estek szerkesztője Kovács Gerzson Péter.

A fesztivál hagyományos kísérőprogramjaként táncfotó-kiállítás is várja a látogatókat. A fesztiválon bemutatkozik a Szűkített Kvartett és a Rohoncz Folkműhely. Szombat délután pedig konferenciát rendeznek Fókuszban a gyermek és ifjúsági táncelőadások címmel.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
A múlt század francia irodalmának egyforma büszkesége a két Dumas: apa és fia. Az öreg Dumas leghíresebb, legismertebb művei a „Három testőr" és a „Gróf Monte Christo" sorozat. A fiatal Dumas legjobb műve a Kaméliás hölgy, amely Puccini Traviata című operája szövegköny-vének alapjául is szolgált.
 
„A román Farsang című darabot az aranyos Both Béla, aki nagyszerű színházi rendező és színházalapító, olyan szigorúan állította színpadra, hogy az előadás ettől dögunalomba fulladt. Tulajdonképpen a darab ki lett fordítva önmagából, mintha egy nercbundának a bélését viseltük volna. Már a főpróbán megbuktunk.
Aforizmák
„ Semmi más nem vagy, mint az életed."
Sartre
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ