Dán táncszínház a Budapesti Tavaszi Fesztiválon
Dátum: 2013. április 1., hétfő, 10:19
Dzsesszkoncert és koreografált színházi előadás: Love Songs címmel dán táncszínházi produkciót láthat a közönség a Budapesti Tavaszi Fesztiválon április 3-án a Thália Színházban.

A Danish Dance Theatre a Thália Színház nagyszínpadán látható előadásának koreográfusa Tim Rushton - olvasható a fesztivál honlapján.

A társulat az északi ország vezető együttese. Művészeti vezetője Tim Rushton, aki Love Songs című munkájával sikert arat szerte a világon. A produkció nem hagyományos táncelőadás, hanem egy dzsesszkoncert és egy koreografált színházi produkció elegye. A zenét élőben Caroline Henderson dzsesszénekesnő és együttese előadásában hallhatja a közönség.

Tim Rushtont az a kérdés foglalkoztatta, miképpen lehetséges létrehozni egy egyszerű, letisztult, hagyományos koreográfiai eszközöket felvonultató előadást úgy, hogy az a táncosoknak és a koreográfusnak egyaránt különleges kihívást jelentsen.

"A választ a dzsesszben, ebben az önmagában is rendkívül erős és önálló kifejezési formában találtam meg. Egyetlen témát, egyetlen gondolatot járunk körbe, azt variáljuk, hogy miként keressük egy életen át a szerelem érzését, miként kerülünk újra és újra komikus vagy tragikus, meghitt vagy olykor mocskos, emelkedett vagy giccses helyzetekbe" - fejtette ki a koreográfus.

Az előadás közreműködői között van Maxim-Jo Beck McGosh, Stefanos Bizas, Luca Marazia, Emily Nicolaou, Björn Nilsson, Milou Nuyens, Joy Wang Ning, Erik Nyberg, Ana Sendas, Alessandro Sousa Pereira, Fabio Liberti és Arina Trostyanetskaya.

A Love Songs washingtoni, bostoni és New York-i vendégjáték után érkezik a Budapesti Tavaszi Fesztiválra.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
 
Varsányi Irén, a Vígszínház nagy művésze az utcán összefutott egy színészkollégájával.
Aforizmák
„ A halál nemcsak az élet vége, hanem az élet orvossága is. Sehol sem lehet olyan jól kinyújtózkodni, mint egy koporsóban"
Tillier
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ