Savaria táncverseny 48-adszor, egy magyar pár a tíztánc Eb-n
Dátum: 2013. június 4., kedd, 13:09
Szombathelyen 48-adszor rendezik meg a Savaria Nemzetközi Táncversenyt, melynek keretében szombaton WDSF Tíztánc Európa-bajnokságra kerül sor, egy magyar párossal.

Az esemény keddi sajtótájékoztatóján Sági István, a Magyar TáncSport Szakszövetség elnöke kifejtette, ez a verseny 1966 óta igazi sikerrendezvény a vasi megyeszékhelyen, s idén az esti programra már garantált a telt ház az AGORA Művelődési és Sportházban.

Horváthné Berta Ágota, a Savaria TSE művészeti vezetője elmondta, a 2006-os latin és a 2009-es tíztánc után ez lesz a harmadik Eb Szombathelyen.

"A tíztánc a legnehezebb és leglátványosabb válfaj, hiszen öt standard és öt latin táncban kell egyszerre remekelni, és a döntősök 40x2 percet töltenek el a parketten. A 31 résztvevő párból nyolcan ott vannak a világranglista első 24 helyezettje között" - mondta a Nívó-díjas koreográfus.

Magyarországot a 2008 óta együtt dolgozó Kis Violetta és Hegyes Bertalan János képviseli, akik idén megnyerték a hazai felnőtt bajnokságot.

"Tizenkilenc évesen a célunk a középdöntőbe, azaz a legjobb 12-be kerülés, a döntő még nem lenne reális" - jelentette ki Kis Violetta, aki elárulta: hónapok óta speciális étrenddel készülnek a szombathelyi versenyre.

Hegyes Bertalan János hozzátette, 13-as rajtszámuk nem zavarja őket, mivel az elmúlt években általában szerencsét hozott nekik.

(MTI)

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
1960 – Lausanne. A Tabaris-mulató egyik páholyában ül Husszein, jordániai király. Nagyon tetszenek neki Rodolfo kártyamutatványai. A műsor után a bűvész öltözőjében megjelenik egy elegáns úr, s meghívja Rodolfót a király páholyába. Őfelsége közelről szeretné látni a kártyatrükköket.

 
Az Isteni színjáték tengernyi szereplőjéből és fordulatos eseményéből is kitűnik, hogy Dante emlékezőtehetsége rendkívüli volt. Erről a csodálatos memóriáról egy szerény, de frappáns történet is beszámol.
Aforizmák
„Csak ámulunk, hogy elmúlunk. "
József Attila
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ