Bartók útjai Franciaországba vezetnek
Dátum: 2007. január 30., kedd, 13:04
A Honvéd Táncszínház harminckét táncosa a Hegedős együttessel február 5-9. között a franciaországi Clermont-Ferrandban vendégszerepel.
Február 7-én A magyar tánc évszázadai címet viselő műsor rendhagyó történelemóraként, egy beszélgetés keretében mutatja be a magyar tánc történelmi rétegeit, a szomszédos népek tánckultúrájának hatásait élő zenével és virtuóz táncokkal illusztrálva az amúgy is lebilincselő előadást. A moderátor szerepét Novák Ferenc, a Honvéd Táncszínház művészeti vezetője tölti be. Az előadást workshop keretében másnap diákok számára mutatja be a társulat.

Február 8-án este az európai színtéren már többször nagy sikert aratott, de Franciaországban most debütáló Bartók útjain című táncszínházi  produkciót láthatja a közönség.
Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Az Egyesült Államokban elterjedt szokás, hogy vezető újságok évente többször, meglehetősen lapos körkérdéseket intéznek a szellemi élet kiválóságaihoz. Azok természetesen nem nagyon lelkesednek a kérdésekért és gyakran csípős, fanyar feleleteket adnak.
 
Baja: 1950. A bácskai városban szereplő Rodolfo és Latabár Kálmán kisétál reggel a piacra. Gusztálják a szép gyümölcsöt, zöldséget, baromfit, végül megállnak egy termetes asszonyság standja előtt. A néni háztáji tojást árul.
Aforizmák
„Csak ámulunk, hogy elmúlunk. "
József Attila
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ