Jelentősen megújult a színházi szakmák egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete, az idén 105 éves Színházi Dolgozók Szakszervezetének (SzíDoSz) országos vezetősége, miután a 2024. április 8-án, hétfőn megtartott tisztújító küldöttgyűlésen megválasztották az új országos ügyvezető elnökséget. A következő öt évben országos elnökként Savanyu Gergely, a soproni Petőfi Színház színművésze, a soproni alapszervezet elnöke irányítja a 17 fős elnökséget. A két országos alelnök Makranczi Zalán színművész, a szinkron alapszervezet alelnöke és Kovács Éva Rebecca színművész, a szabadfoglalkozású művészek alapszervezetének titkára lett. Az elnökségi tagok többsége is kicserélődött. Az új elnökség programjában az érdekképviseleti funkció megerősítése szerepel az első helyen.
Tisztelt Szakszervezeti Tag!
2022. június 28-án a Képzőművészek, Iparművészek és Művészeti Dolgozók Szakszervezete végre megtartotta tisztújító Küldöttgyűlését.
Százezer forint támogatást kap minden friss diplomás színész az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesülettől.
Ha gyermeke "tanulási problémára" vagy "viselkedési rendellenesség" miatt pszichiátriai szereket szed, és úgy érzi, hogy a gyermek állapota semmit sem változott vagy rosszabbodott emiatt, keresse az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítványt. Az alapítványtól ingyenes tájékoztató kiadvány is kérhető a hiperaktivitás témájában.
Ha Ön vagy szerette segítségre számított a pszichiátrián, de ehelyett borzasztó tapasztalatai voltak (pl. bántalmazás, egészségkárosodás, gyógyszerfüggőség), hívja ingyenes jogsegélyszolgálatunkat!
A járvány miatt csak technikai közvetítéssel tudott összejönni december 7-én a Kongresszus által választott új Szövetségi Tanács, amelyben persze sok olyan kollégánk kapott újra bizalmat, akik már évek, évtizedek óta végzik ezt a munkát választóik töretlen bizalma mellett.
Emberi Himnusz Sanghajban
Dátum: 2007. november 14., szerda, 15:18

A Művészetek Palotája Emberi Himnusz című produkcióját november 15-én mutatják be – a kínai magyar kulturális hetek keretében – a Sanghaji Nemzetközi Művészeti Fesztiválon, s játsszák még másnap is a Grand Theatre-ben. A kínai szervezők mindkét este telt házra számítanak Ázsia legnagyobb – majdnem kétezer férőhelyes – és legkorszerűbb színházában.
„Azért is különleges a sanghaji előadás, mert a Magyar Fesztivál Balett és a Magyar Állami Operaház Nemzeti Balettjének művészei mellett a sanghaji opera zenekara és kórusa, illetve szólistái is közreműködnek benne. Közös magyar-kínai produkció lesz, és csupán néhány napunk van arra, hogy összehangoljuk az előadást a kínai művészekkel. Rendkívül nehéz feladat, naponta több próbát is tartunk Keveházi Gábor barátommal és koreográfustársammal. Antal Mátyás karmester pedig külön is foglalkozik a kínai zenészekkel” – mondta Sanghajban Markó Iván, a Fesztivál Balett vezetője. Markónak és Keveházi Gábornak az Emberi Himnusz az első, közösen jegyzett előadása. „Még 2005-ben hívott föl Markó Iván, hogy Beethoven IX. szimfóniájára készítsünk koreográfiát, ő adta az előadás címét is. Kiss Imrét, a Művészetek Palotájának vezérigazgatóját kerestük meg az elképzeléssel, és ő azonnal mellénk állt. Tavaly volt a premier. Az Emberi Himnuszt otthon legutóbb épp a kínai turné előtt játszottuk a Művészetek Palotájában, az intézmény pedig meghívta rá a magyarországi kínai diplomatákat, és az ott élő kínai közösség számos képviselőjét is. Nagy siker volt, reméljük, itt, Sanghajban is ugyanilyen lesz a fogadtatás” – tette hozzá Keveházi, aki most először jár Kínában: „Nagy meglepetés ért. Nem gondoltam, hogy itt tart az ország. Az sem véletlen, hogy – ha a kulturális életet tekintjük – Sanghajról úgy beszélnek, mint Kelet Párizsáról.” Markó szerint Sanghaj „Kína modernizálásának színpada”. Nem új keletű a kapcsolat a Művészetek Palotája és a sanghaji fesztivál között: a Müpa 2005 óta részt vesz különféle produkcióival a rangos nemzetközi művészeti eseményen. Kiss Imre, a Müpa vezérigazgatója tavaly novemberben több előadást is ajánlott a fesztivál vezetőinek figyelmébe, és Chen Sheng Lai, a rendezvény elnöke személyesen döntött arról, hogy az Emberi Himnuszt hívják meg 2007-ben Kína legnagyobb – majdnem 18 millió lakosú – városába. A Sanghaji Nemzetközi Művészeti Fesztivált idén kilencedik alkalommal rendezik meg, és öt héten át tart október közepétől. Büszkék a sanghajiak rá, de ma már nemcsak ők mondják: „Aki nincs itt - lemarad.” Nem mellesleg a fesztivál évi 10 millió dollárból gazdálkodik. Az Emberi Himnusz november 16-i sanghaji előadásán jelen lesz Hiller István oktatási és kulturális miniszter is, valamint Sanghaj városa és a fesztivál vezetői, illetve az itteni magyar diplomácia képviselői. OTS-Hírvonal
Hozzászólás
Hozzászólások
|
|
Galéria
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
Baja: 1950. A bácskai városban szereplő Rodolfo és Latabár Kálmán kisétál reggel a piacra. Gusztálják a szép gyümölcsöt, zöldséget, baromfit, végül megállnak egy termetes asszonyság standja előtt. A néni háztáji tojást árul.
Az Egyesült Államokban elterjedt szokás, hogy vezető újságok évente többször, meglehetősen lapos körkérdéseket intéznek a szellemi élet kiválóságaihoz. Azok természetesen nem nagyon lelkesednek a kérdésekért és gyakran csípős, fanyar feleleteket adnak.
Aforizmák
„ A probléma csak ennyi: művész tudsz-e maradni, miközben felnőtté válsz, mert minden gyermek művész."
Pablo Picasso
|
|