Tisztelgés a nő előtt
Dátum: 2007. december 4., kedd, 20:15
Négy táncosnő a színpadon, négy körülhatárolható személyiség, négy egyéni világ. Egy dologban azonban mégis azonosak: gyönyörűek, törékenyek és egyedül vannak. Kelemenis-koreográfia a letisztultság és az egyszerűség jegyében: december 19-én és 20-án 20-órától a Trafóban.

Az Aphorismes géométriques négy fiatal lányfigurája a szemünk előtt válik érett, öntudatos és nem utolsó sorban rendkívül vonzó nővé. A testet, lelket megnyomorító fekete fűző gyöngyházfényű selyemruhácskának adja át a helyét. A táncosok pedig, mint bábjuktól megszabadult pillangók, élvezhetik végre a testük adta új lehetőségeket, a fényt és a teret. Michel Kelemenis koreográfiája tisztelgés a nő előtt, aki van elég bátor ahhoz, hogy a társadalmi elvárásokkal szembeszegülve egyénisége és vágyai alapján határozza meg önmagát.

Michel Kelemenis táncosként kezdte pályáját, híressé azonban már mint koreográfus vált. 1989-ben saját társulatot alapított Association Plaisir d'Offrir néven, mely egy azóta is működő tánccsoport Marseille városában. Aphorismes géométriques című darabjában a francia származású koreográfus öt kortárs zeneszerző művét használta fel.

Koncepció és koreográfia: Michel Kelemenis

Előadók:
Caroline Blanc,
Séverine Bauvais,
Virginie Lauwerier,
Claudine Zimmer

Zene:
Olivier Stalla,
Inge Morgenroth,
Patrick Portella,
Stephan Dunkelman,
Georges Boeuf
Jelmez: Blanche de la Taste and Aline Desherbais, Guérilla Couture
Fény: Jean-Hughes Molcard

Hozzászólás
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
Hozzászólások
Még senki sem szólt hozzá ehhez a cikkhez!
Legyen Ön az első!
Keresés:  KERESÉS
Galéria
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Bemutatkozó
 
Ide jöhet majd a bemutatkozó szöveg
Anekdoták
1937-ben meghívtak néhány magyar művészt Londonba, VI. György koronázására. A meghívottak között volt Aba-Novák Vilmos is.
 
Wagnert sokan bírálták, támadták életében. Egy ízben éppen társaság volt nála, amikor a postás egy levelet hozott. A zeneszerző felnyitotta, s a papírlapon mindössze egyetlen szó állt: „Hülye".
Aforizmák
„ A te szabadságod ott ér véget, ahol az én orrom kezdődik"
Angol közmondás
Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System
Művészeti Szakszervezetek Szövetsége
Művész-világ